úterý 17. května 2011

Gelfand a Grischuk jsou ve finále

V zápasech kandidátů o právo vyzvat úřadujícího mistra světa inda Vishvanathana Ananda se děli věci. Gelfand byl po předposlední rapid partii téměř na odpis. Prohrál bílými a musel v poslední rapid partii černými vyhrát. Na tak vysoké úrovni je to obzvláště obtížné a musím před jeho uměním smeknout, když se mu to podařilo. Vyrovnal zápas a v bleskovém rozstřelu zvítězil.


Po remízové základní části na 4 partie nastoupily 4 rapid partie (25 minut + 10 sekund increment) a pokud nebylo rozhodnuto, pak až pět mini zápasů z 2 bleskových partií  (5 minut plus 3 sekundy increment). Pokud by bylo nutno a stále by to bylo nerozhodně, vše by se rozhodlo partií "armagedon" (náhlá smrt) 5 minut pro bílého a 4 minuty pro černého (3 sec inkrement po 60 tahu) a remíza černého by znamenalo jeho výhru a postup. 


Všechny zápasy byly velmi vyrovnané a kdyby postoupili Kamsky a Kramnik, nijak by neutrpěla kvalita vyzývatele, který nyní vzejde ze zápasu Gelfand - Grischuk.

Reportáž s partiemi

Finále se začne 19. května na 6 partií s odpočinkovým dnem v neděli. Pokud to bude 3-3, tak tiebreak je ve čtvrtek 26. května.
Grischuk a vítěz zápasu Gelfand

Žádné komentáře:

Okomentovat