neděle 11. září 2011

Nedáš, dostaneš

Známá průpovídka z fotbalu se mi vybavila při 2. partii Navara - Grischuk. David Navara měl s Grischukem nadějnou pozici, ale nepovedlo se mu v lepší ale zřejmě teoreticky remizové koncovce trochu soupeře potrápit. Zahrál 52.g6 a za pár tahů bylo jasné, že vyhrát nelze. V tiebreaku pak bílými ve vyrovnané pozici udělal David nenápadnou chybu (evidentní samozřejmý vývinový tah) a soupeř šanci okamžitě využil. Jak říkal Capablanca:  I v lepší pozici si hráč, bez ohledu na to jak je silný, nemůže dovolit polevit v pozornosti ani na jeden tah. Lehce se to radí, ale v partii přijde slabá chvilka. Jak to komentoval David v živém přenosu - prohrál prakticky v té partii bez boje.  Zvítězil prostě lepší hráč, finalista zápasů kandidátů mistra světa a velký favorit na celkové vítězství v poháru.
V žádném případě však D. Navara ostudu neudělal a naopak zanechal tam velmi dobrý dojem, byl velmi oblíbený v Press centru,
Tlumočnice angličtiny snad s Davidem koketuje :-)
Další fotky z tiebreaku 5.kola

David oslnil jak celkově kvalitní hrou tak společenským vystupováním. Nelituji hodin strávených sledováním průběhu jeho partií na internetu.

Pro připomenutí kritická partie, kde byla praktická šance na výhru:


Žádné komentáře:

Okomentovat