pátek 15. června 2012

Memorial Tala 2012 a EURO

V těchto dnech probíhá velký turnaj nejlepších hráčů planety v Moskvě - Memoriál Michaila Tala. Paralelně s mistrovstvím Evropy ve fotbale je to opravdu náročné sledovat obě události současně. Největší dojem na mě dělá hra Alexandra Morozeviče, který v 5. kole sehrál skvělou partii proti Aronianovi ve stylu Tala. Černými zaútočil z "kamenné stěny" na bílého krále a Aronian dal figuru za 4 pěšce a bojovná partie nakonec po chybičkách Aronina skončila vítězstvím Morozeviče.  Následující kolo však opět ve velmi zajímavé partii se Morozevičovi v závěru partie nedařilo s Nakamurou. Ale přesto jeho hra byla nesmírně zajímavá a šance byly až do konce. Patrně se na Morozevičovi projevila únava z předchozí partie. Jako do třetice jsem dal do kolekce ukázku velkého favorita turnaje, Magnuse Carlsena, v partii s Aronianem s komentáři od  GM Kamila Mitona na Chessbomb.  Vlastní komentáře partií Morozeviče jsem omezil pouze na varianty lepších možností vyzobané z maličko opravených a doplněných analýz motoru na Chessbomb. 

Dnes, zítra a pozítří se hrají poslední 3 kola, ve kterých má asi největší šance na celkové vítězství v turnaji právě Carlsen, který má ztrátu půl bodu na Morozeviče  a Kramnika a dnes hraje Carlsen s Nakamurou, zítra s Tomashevskim a v pondělí s McShane.

Dnes také hrajeme na ME ve fotbale - EURO - rozhodující zápas s Polskem o postup ze skupiny.  Bude to v horkém dni, kdy předpovídají teploty kolem 30 C náročný úkol sledovat obě události.

Připojil jsem video komentáře obou Morozevičových partií  od Daniela Kinga, který partie komentuje velmi poutavě skoro stylem fotbalového reportéra.


Žádné komentáře:

Okomentovat