čtvrtek 30. června 2011

Šokující zpráva - Rybka byla diskvalifikována.

Aktuální zpráva ze světa počítačového software mě doslova šokovala. Můj "comeback" do světa šachu po desítkách let byl poznamenán zvýšeným zájmem o počítačový šach. Jednak proto, že informační technologie souvisely s mým povoláním a také proto, že se snažím o nalezení pravdy v šachových pozicích. Před 30 lety hledání pravdy představovalo bezesné noci a dlouhé hledání v časopisech a někdy šťastný nápad, či názor hráče mistrovské třídy. Dnes stačí na podobné věci pár minut práce dobrého šachového motoru.

Rybka 2, která byla freeware, byl můj první idol. Byl to ve srovnání s ostatními konkurenty extrémně rychlý software. Proto mě zpráva o diskvalifikaci Rybky a V. Rajlicha ze všech soutěží a odebrání minulých titulů doslova šokovala. Rybka byla jednou nejprodávanější šachový software.

Rybka byla diskvalifikována ze všech minulých mistrovství světa, zbavena titulů, Vašík má vrátit také trofeje a finanční ceny. Po letech nečinnosti se tedy ICGA najednou rozhodla k neskutečně tvrdému kroku, který otřese celým světem šachového softwaru. Kdo se zúčastní MS v Tilburgu?
Přenese se sportovní problém i do obchodní roviny? 
Rybku prodávali a prodávají oba dva největší hráči - ChessBase i ChessOK a teoreticky by mohly následovat soudní spory o vrácení peněz.
Bohužel zítra odjíždím na soustředění a zřejmě nebudu moci následujících 14 dní poskytnout čerstvé informace.http://www.vlasak.biz/evcnews.htm#Rybka_110629

Žádné komentáře:

Okomentovat